Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Acordarea pensiilor din grupa 1 si 2 recalculate ?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Acordarea pensiilor din grupa 1 si 2 recalculate ?

Buna ziua , Am inteles ca de la 1 noiembrie incepe etapa a II-a a acordarii pensiilor de grupa 1 si 2 recalculate.
Astazi am primit pensia. NERECALCULATA.
As vrea sa stiu motivul. Se va mai recalcula pensia ? Cand o sa beneficiez si eu de ea ? Multumesc mult.
Daca sunteti sigur ca intrati in aceasta recalculare si veti primi ceva in plus:

H.G.291/2011

Art.134 in forma prevazuta de H.G.291/2017

(14) Recalcularea drepturilor de pensie conform prevederilor art. 1691 din lege se efectuează din oficiu.
Vreau să știu și eu dacă eu am pensia de 7 milioane 4 RON Cu cât se mărește sunt încadrat în gradul doi am fost din gradul 3 în gradul 2 dar fără dreptul de muncă dar tot aceeași sumă o luăm care o aveam și în gradul 3 7 milioane și 4 RON
Precizati:
-Cand v-ati deschis prima oara drepturile la pensie de invaliditate
-Punctajul mediu anual de pe cupon cu toate cele 5 cifre de dupa virgula