Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... concediu de odihna si transferul
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

concediu de odihna si transferul

In cazul unui coleg ce se transfera in interesul serviciului la o alta institutie publica ce se intampla cu zilele de CO cuvenite si neefectuate pana la data transferului? Se platesc de institutia de la care pleaca sau se pot acorda de institutia la care se transfera?
Zilele de CO neefectuate corespunzatoare perioadei lucrate la institutia respectiva se compenseaza in bani de catre aceasta.