Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Intabulare anexa gospodărească - extravilan
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Intabulare anexa gospodărească - extravilan

Am construit pe teren extravilan ( 20 metri de la ultima casa construită in intravilan) o casa , având o autorizație de construcție pentru anexa gospodărească; de asemenea am și un proces verbal de Receptie finalizare lucrări. Problema este ca nu o pot intabula. Ce mă sfătuiți ? Mulțumesc anticipat .
De ce ii trebuie adeverinta de intravilan? Are autorizatie in extravilan, la ce-i trebuie sa fie unde nu e?
O intabulati ca anexa, corect?
Din ce am inteles este vorba de obtinerea autorizatiei pentru o anexa dar in fapt este o casa. Deci in mod normal procesul verbal de receptie nu trebuia obtinut
Asa pare, insa daca spune ca are PV receptie, il are si nu il putem contesta noi. pe cale de consecinta, nu cred ca ii trebuie o astfel de adeverinta.
Va mulțumesc mult pentru timpul acordat ..!
mariuss86, utilizator