Forum Discuţii juridice Achiziţii publice CERTIFICAT OHSAS 18001
Discuție deschisă în Achiziţii publice

CERTIFICAT OHSAS 18001

Buna ziua,
ce prevede certificatul OHSAS 18001, sau care este legislatia in domeniul sistemelor de management a securitatii si sanatatii ocupationale?
particip la licitatie si mi se cere un astfel de certificat sau o declaratie prin care confirmam ca indeplinim cerintele reglementate de acest certificat. care sunt aceste cerinte prevazute in acest certificat? cum ar trebui sa fac aceasta declaratie?
va multumesc anticipat?
utc, utilizator
nu neaparat . Unele autoritati contractante accepta doar o declaratie ,depinde de obiectul de activitate .