Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Gestiune
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Gestiune

Sunt asistent medical comunitar ,angajata unei primării și plătită de Ministerul sănătății,nu de primărie.
Am gestiune pe un dispensar construit de primărie unde sunt medici cu contract de comodat.
Este legal să fiu eu gestionar atâta timp cât da, sunt angajat al primăriei dar salariul mi-l plătește Ministerul sănătății?
Puteti avea si atributii de gestionar ,atat timp cat va desfasurati activitatea in acel dispensar.
Cornel Vasile, Consilier juridic