avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 638 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Gestiune
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Gestiune

Sunt asistent medical comunitar ,angajata unei primării și plătită de Ministerul sănătății,nu de primărie.
Am gestiune pe un dispensar construit de primărie unde sunt medici cu contract de comodat.
Este legal să fiu eu gestionar atâta timp cât da, sunt angajat al primăriei dar salariul mi-l plătește Ministerul sănătății?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 19:51, 11 Ianuarie 2018
Puteti avea si atributii de gestionar ,atat timp cat va desfasurati activitatea in acel dispensar.
Ultima modificare: Joi, 11 Ianuarie 2018
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Chiriasul chiriasului cristinalarisa cristinalarisa Sunt medic de familie si primaria mi-a dat in chirie pe 30 ani spatiul in care isi desfasoara activitatea cabinetul medical.Doar ca in una din camere isi are ... (vezi toată discuția)
Refuzarea preluarii gestiunii BleRux BleRux Sunt angajat ca medic si am in subordine mai multi asistenti medicali. Directorul unitatii vrea sa ma oblige sa preiau eu gestiunea sectiei ,lucru care nu se ... (vezi toată discuția)
Primarul ma obliga sa inchei contract de concesiune pe spatiul in care functioneaza cabinetul medical barbulescuvioleta barbulescuvioleta Sunt medic de familie in mediu rural ,i-mi desfasor activitatea medicala intr-o cladire (Dispensarul medical) ce apartine comunei respective,cladirea avind o ... (vezi toată discuția)