Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... ce institutie a inlocuit Agentia Romana de Dezvoltare?
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

ce institutie a inlocuit Agentia Romana de Dezvoltare?

Ce institutie a inlocuit Agentia Romana de Dezvoltare, in legatura cu atributiile acesteia privind Legea 110/1992
Multumesc. Reamintesc ca atributiile Agentiei Romane de Dezvoltare care ma intereseaza sunt conform legea 110/1992 " Am onoarea de a va face cunoscut ca oficiul desemnat de Guvernul Romaniei, pentru a sprijini nationalii si societatile Statelor Unite in conformitate cu aceasta scrisoare, este Agentia Romana de Dezvoltare."

Deci imediat relevant este "Conform HG 382/2000: privind reorganizarea Agenției Naționale pentru Dezvoltare Regională:
Articolul 2 alin (1) Agenţia Naţionala pentru Dezvoltare Regionala dobândeşte drepturile şi preia obligaţiile Agenţiei Române de Dezvoltare şi ale Agenţiei Naţionale pentru Întreprinderi Mici şi Mijlocii, care îşi încetează activitatea."

Desigur sunt interesat si de orice institutii sunt abilitate in paralel cu aceleasi atributii