Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Discuții diverse - ajutor pentru mamele cu mai mult ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Discuții diverse - ajutor pentru mamele cu mai mult de trei copii

De ajutorul de mama cu mai multi de trei copii beneficiaza si mamele mai in virsta ?( am 58 ani si am dat nastetr si crescut sase copii)
Manuela Rășină, administrator
Nu este aprobata o astfel de lege in parlament, promulgata de presedinte si publicata in MO. Este doar o propunere legislativa care a trecut tacit de Senat si nu se stie cand sau daca se va discuta vreodata in Camera deputatilor.
Se vorbeste mult pe la televizor.
Gasiti aici evolutia legislativa a proiectului
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic