Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Acordare spor conditii vatamatoare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Acordare spor conditii vatamatoare

Buna ziua. Am revenit in oct 2017 din concediu ingrijire copil la vechiul loc de munca. Mi s.a facut reâncadrarea potrivit legii 153/2017 insa in decizie nu apare sporul de conditii vatamatoare de care beneficiam inainte si de care beneficiaza toti colegii si in prezent. Motivatia conducerii e ca legea in vigoare nu ma incadrez ,ministerul nu a elaborat regulament de acordare, iar colegilor se da spor pe vechea lege. Ce pot sa fac, consider treaba asta discriminare. Multumesc.
Multumesc pentru rabdare si promptitudine. O zi frumoasa va doresc. Toate cele bune.