Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Contractul de colaborare/ sau conventia civila in 2018
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Contractul de colaborare/ sau conventia civila in 2018

Daca esti angajat la o firma cu contract individual de munca pe perioada nedeterminata cu 8 ore pe zi si ai un proiect cu o asociatie si vrei sa colaborezi cu asociatia pe o perioada de 4 luni la acel proiect, ce contract trebuie sa ai cu asociatia (am inteles ca nu mai exista conventiile civile) si cate ore de lucru maxim pe zi ai voie sa ai la asociatie?
Buna ziua,
Contractele civile se pot incheia doar intre profesionisti (PFA, IF, II, SRL, etc).
Nefiind vorba de un contract de munca nu exista o limita de timp.
dar ce act se face intre asociatie si mine, in aceste conditii? Eu ne fiind pfa.
Un contract de munca.