Forum Discuţii juridice Forumul specialiştilor - index al ... Vreau sa cumpar o masina din Romania
Discuție deschisă în Forumul specialiştilor - index al legilor aplicabile unor cazuri din practica judiciară

Vreau sa cumpar o masina din Romania

Cetatean roman cu domiciliul in strainatate, dubla cetatenie, doresc sa cumpar o masina inmatricuata deja in Romania si sa plec cu ea in alta tara din Europa. Eventual sa o las cadou acolo. Este posibil?
Cu respect,

Stel
Da, este posibil. Fie plecati cu masina inmatriculata pe numele vechiului proprietar, fie o inmatriculati pe numele dvs. Cu numere rosii nu puteti iesi din tara.