Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Camere de supraveghere casa privata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Camere de supraveghere casa privata

Buna seara.
De curand mi -am montat camere de supraveghere, deoarece sunt plecata des de acasa, dar si pt ca am vecini care isi arunca gunoaiele la mine in curte. Una dintre camere bate pe culoarul ce contine gardul dintre mine si vecini, putand vedea si un culoar din curtea lor (partea de sus). Intrebarea este daca pot avea probleme cu legea din cauza aceasta?( Nu ma intereseaza sa vad in curtea lor, dar nu am cum sa o orientez astfel incat sa se vada gardul si daca arunca ceva).Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~
Atentie sporita cu camera instalata catre vecin
Daca prin pozitioinare camera poate prelua si stoca imagini din proprietatea vecinului acesta poate ridica pretentii
Atentie la legislatia de respectat in cazul instalarii de sisteme de supraveghe avand in vedere caracterul datelor stocate
~ Conținut șters la cerere ~