Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Completare cerere recuperare concedii medicale 2018
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Completare cerere recuperare concedii medicale 2018

Buna ziua.Avand in vedere ca, in 2018, s-a schimbat formularul de cerere a sumelor ce reprezinta concediile medicale suportate de FNUASS(anexa nr.10),as vrea sa stiu daca suma ce urmeaza sa o solicit CASS ,este suma ce reprezinta cuantumul indemnizatiei de concediu medical ?In formularul din 2017 ,completam suma ce reprezenta diferenta dintre suma indemnizatiilor de CM si contributia de concedii si indemnizatii de asigurari sociale de sanatate datorata de angajator ,pe perioada respectiva.Va multumesc.
george-neagu, moderator
daca nu mai exista 0.85% evident ca valoarea CM-urilor este intreaga .