avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 648 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... arenda ridicata prin imputernicit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

arenda ridicata prin imputernicit

Buna ziua,
am dat in arenda, unei societati comerciale, o suprafata de teren.
Arenda a fost ridicata prin imputernicit care este si manager, partener in societatea comerciala.
Arenda platita de societate pentru mine imputernicitului are o valoare si poate fi dovedita cu chitante.
Arenda platita mie de catre imputernicit este jumatate din cat trebuia si nu exista nici un fel de documente care sa demonstreze ca eu am primit arenda. Imi dadea banii cash, fara sa semnez ceva.
In acest moment, eu ma indrept cu o actiune judecatoreasca spre societatea comerciala sau spre imputernicit?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 14:37, 24 Mai 2018
Reformulati expunerea spetei pentru ca nu se intelege care este situatia de fapt si ce anume doriti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, am moștenit de la părinții mei o suprafața de ... adelaneagoe adelaneagoe Buna ziua, am moștenit de la părinții mei o suprafața de teren arabil ( succesiunea am făcut-o ) care era dat in arenda de tatăl meu. Arendașul susține ... (vezi toată discuția)
Refuz înregistrare contract de arendă. Geambașu Costel Geambașu Costel Sunt proprietarul unei suprafețe de 1,00 teren extravilan, posedând acre în acest sens, respectiv certificat de moștenitor și sentință civilă. Am ... (vezi toată discuția)
Promisiunea de vanzare si promisiunea de cumparare maria1207 maria1207 Buna ziua, adreses intrebarea in speranta ca ma puteti indruma. Am cumparat un teren la inceputul anului trecut, de la vecin(suprafata mica, mai putin de ... (vezi toată discuția)