Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... arenda ridicata prin imputernicit
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

arenda ridicata prin imputernicit

Buna ziua,
am dat in arenda, unei societati comerciale, o suprafata de teren.
Arenda a fost ridicata prin imputernicit care este si manager, partener in societatea comerciala.
Arenda platita de societate pentru mine imputernicitului are o valoare si poate fi dovedita cu chitante.
Arenda platita mie de catre imputernicit este jumatate din cat trebuia si nu exista nici un fel de documente care sa demonstreze ca eu am primit arenda. Imi dadea banii cash, fara sa semnez ceva.
In acest moment, eu ma indrept cu o actiune judecatoreasca spre societatea comerciala sau spre imputernicit?
Multumesc
Reformulati expunerea spetei pentru ca nu se intelege care este situatia de fapt si ce anume doriti.