Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Asociatie Familiala radiata
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Asociatie Familiala radiata

Buna ziua , in urma radierii din evidentele Registrului comertului in temeiul art 1 (2) din OUG 51/2004, la data de 10.03.2005 au ramas doua imobile cumparate pe AF , intrebarea este care ar fi modalitatea legala pentu fi trecute in proprietate persoana fizica . Va multumesc .
george-neagu, moderator
Pai cum ati facut radierea avand in patrimoniul af acele imobile? Trebuia sa le fi vandut catre dumneavoastra ca persoana fizica si pentru acest venit sa platiti impozit pe af in ultima declaratie catre finante. Apoi acest act de vanzare cuparare il inregistrati la directia de taxe si impozite de la primarie ca sa va treaca ca platitor de impozit pe constructie persoana fizica.
george-neagu, moderator