avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cine trebuie să plătească valoarea bonurilor de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cine trebuie să plătească valoarea bonurilor de masă? Angajatorul soțului meu le scade valoarea din salariu

Sotul meu are salariul min pe economie 1900Ron(1100net)+ bonurile de masa 21x15.18Ron...cu ce drept angajatorul scade din salariu bonurile de masa.(are dreptul??)multumesc frumos
Ultima modificare: Miercuri, 3 Octombrie 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 13:23, 3 Octombrie 2018
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru bonurile de masa se retine impozit, prin retinerea din net este prejudiciat de 2 ori, i se opreste impozit la salariu care contine si impozitul pentru bonuri..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reținere din salariu valoare tichete de masă Dan_V Dan_V Buna seara. Doresc sa va intreb daca este normal sa se retina din salariul net contravaloarea tichetelor de masa in conditiile in care tichetele aferente lunii ... (vezi toată discuția)
Calcul fluturas salariu monica monica monica monica sal tarifar 2037 ore normale 22 2037 ore supliment.200%52 1204 tichete masa 22 192 venit brut tot 3433 ass 5.5 % ... (vezi toată discuția)
Cum se calculeaza salariul net din total brut Floarea Cring Floarea Cring Buna ziua, Poate cineva sa-mi spuna cum se calculeaza salariul net din total brut. Ex. net:1.187-1.193 ron si bonuri de masa. Bonurile de masa sunt in functie ... (vezi toată discuția)