Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cine trebuie să plătească valoarea bonurilor de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cine trebuie să plătească valoarea bonurilor de masă? Angajatorul soțului meu le scade valoarea din salariu

Sotul meu are salariul min pe economie 1900Ron(1100net)+ bonurile de masa 21x15.18Ron...cu ce drept angajatorul scade din salariu bonurile de masa.(are dreptul??)multumesc frumos
Manuela Rășină, administrator
Pentru bonurile de masa se retine impozit, prin retinerea din net este prejudiciat de 2 ori, i se opreste impozit la salariu care contine si impozitul pentru bonuri..