Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Motivarea si redacatrea unei Hotarari judecatoresti
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Motivarea si redacatrea unei Hotarari judecatoresti

Am avut o cauza pe rolul Judecatoriei Tg.-Mures in care pe data de 04.04.2016 s-a pronuntat Hotarâre 1869/2016 04.04.2016. Desi au trecut deja doi ani si jumatate onorata instanta nu a binevoit sa motiveze sa redacteze si sa ne comunice Hotararea. Am depus la regitratura instantei nenumarate Cereri de urgenatre a motivarii dar nu au avut se pare nici un efect . Cum sa procedez sa pot obtine acea hotarare deoarece de ea depinde luarea deciziei intr-un alt dosar in care este suspendata judecarea pana la ramanerea definitiva a hotararii in dosarul de care pus intrabarea
Deja s-a depasit orice limita in dosarul dvs ,incercati si o sesizare la CSM .