Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Dividende 2o18 cu situațiile financiare interimare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Dividende 2o18 cu situațiile financiare interimare

Asociatul unic dorește sa ridice dividende in luna noiembrie 2018 aferent profitului înregistrat pana la 30.09.2018. Când trebuie făcute situațiile interimare și pana când se depun?
george-neagu, moderator
Doar atat se mentioneaza in Ordin 3067/2018:

Situaţiile financiare interimare se depun la unităţile teritoriale ale Ministerului Finanţelor Publice, în termen de 30 de zile de la aprobarea acestora de către adunarea generală a acţionarilor/asociaţilor.