avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Traduceri La consulat mi au dat un site pentru viza și trebuie ...
Discuție deschisă în Traduceri

La consulat mi au dat un site pentru viza și trebuie parcurși niște pasi, acolo îmi spune ca documentele care trebuie încărcate la ei trebuie sa fie traduse în limba romana sau engleza, am sunat la consulat și mi au spus ca nu trebuie tradus nimic. Puteți

Sunt cetățean roman, căsătorit cu un cetățean turc și avem nevoie de viza pentru România.

Ultima modificare: Luni, 19 Noiembrie 2018
Maria Erkek, utilizator

Alte discuții în legătură

Ce fel de viza pentru cetatean turc casatorit cu cetatean roman? gigi_i gigi_i Ce fel de viza trebuie pentru un cetatean turc casatorit cu un cetatean roman pentru a calatori in Romania? Locuim in Londra si cetateanul turc are ... (vezi toată discuția)
Casatoria crds Diana1984mold Diana1984mold Buna ziua ,eu sunt cetatean roman dar cu domiciliu in strainatate,el cetatean turc,spuneti-mi va rog putem sa ne casatorim in Romania? Daca ne casatorim in ... (vezi toată discuția)
Reintregirea familiei RoxanaRRR RoxanaRRR Buna ziua. Sunt cetatean roman si peste doua saptamani am casatoria civila in Turcia cu un cetatean turc. Am vrea sa ne stabilim in Romania dupa aceea asa ca ... (vezi toată discuția)