Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pentru salariații detașați pe o perioadă mai mare ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pentru salariații detașați pe o perioadă mai mare de 1 an, impozitele și taxele se calculează și se plătesc în Romania, sau sunt considerați rezidenți fiscali în țara unde sunt detașați?

Buna ziua! Pentru salariatii detasati pe o perioada mai mare de 1 an, impozitele si taxele se calculeaza si platesc in Romania sau sunt considerati rezidenti fiscali in tara unde sunt detasati intrucat perioada de detasare este mai mare de 183 zile? Multumes!
Manuela Rășină, administrator
~ Conținut șters la cerere ~