Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... POATE SOTUL MEU SA CALATOREASCA FARA VIZA FIIND ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

POATE SOTUL MEU SA CALATOREASCA FARA VIZA FIIND INSOTIT DE MINE?

SUNT CASATORITA CU UN CETATEAN TURC . ACESTA ARE DREPTUL DE LUNA SEDERE PE TERITORIUL ROMANIEI (PERMIS DE SEDERE =10 ANI ). PUTEM CALATORII IN UE FARA CA ACESTA SA AIBA NEVOIE DE VIZA? PRECIZEZ CA INTOTDEAUNA VA CALATORII CU MINE SI NU SINGUR. MULTUMESC !
.
vanne18, utilizator
Dupa ce am obtinut permisul de sedere in Romania , DA , am putut calatori fara ca acesta sa aibe nevoie de viza, fara nici o problema. V-as ruga sa mai raspundeti doar in cazul in care chiar stiti raspunsul !