Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizație crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizație crestere copil

Stie cineva daca statul canadian aplica prevederile regulamentelor CE?
Am lucrat in Canada peste 12 luni si acum vreau sa ma angajez 3 luni anterior nașterii in România
Vreau sa stiu daca pot beneficia de indemnizatie pentru creșterea copilului.
Statul canadian nu aplica prevederile regulamentelor CE.
Unde gasesc scris negru pe alb lucrul acesta?
Canada nu este stat UE ... Regulamentul (CE) nr. 883/2004 se aplica numai in state membre UE, SEE sau Elveţia,
Cornel Vasile, Consilier juridic
Așadar nu exista niciun acord intre Romania si Canada privind acest aspect?De exemplu exista un acord privind pensiile...