Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Pot sa ascult muzica tare la mine acasa in timpul ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Pot sa ascult muzica tare la mine acasa in timpul zilei?

buna...am si eu o nelamurire...stau la bloc etajul 3 si dedesubt sta o vecina cu un copil de 2 ani..iar eu knd vin de la studii respectiv ora 14:30 sunt obisnuita sa dau muzica tare...aceasta il suna pe tata si ii spune ca ii doarme copilul....eu cred ca este dreptul meu sa asculat muzica atata timp kt nu este ora 21:00....:(...spuneti-mi si mie parerea voastra...
Nu este nicio tulburare de posesie sau de folosinta (care sunt notiuni diferite). Este un deranj. o dovada de lipsa de bun-simt sau buna-crestere, dar nu este fapta penala. Totusi infractiunile incrimineaza fapte grave, nu simple altercatii intre proprietari.
Solutia exista: iti izolezi fonic apartamentul si nu te mai deranjeaza zgomotele. Pana la urma asta e, blocul este facut aiurea si poti doar sa accepti asta sau sa remediezi.