Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Izolație subsol cu banii Asociației fiind parte ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Izolație subsol cu banii Asociației fiind parte comună !

Se poate izola un subsol cu spumă sau cu polistiren pt eficiența căldurii pe timp de iarna cu bani de la Asociație?
Este foarte frig în apartamentele de la parter . Vă mulțumesc
Proiectantul in proiectul tehnic al imobilului pentru a asigura confortul termic identic tuturor spatiilor cu destinatia de locuinta a prevazut suplimentarea numarui de elementi la apartamentele situate la parter,ultimul nivel si cele pozitionate in lateralele condominiului
Subsolul tehnic este parte comunasi orice reparatie trebuie achitata din fondul de reparatii constituit la nivelul condominiului
Eficienta caldurii se masoara in exteriorul imobilului de locuit in comun,la nivelul fatadei care asigura bariera termica intre exterior si interior spatii de locuit