Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Contract prestari servicii cu un SRL din Rep. Moldova
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Contract prestari servicii cu un SRL din Rep. Moldova

Buna

Care ar fi implicatiile fiscale pentru un SRL inregistrat in Ro in cazul incheierii unui contract de prestari servicii cu un SRL inregistrat in Rep. Moldova.

Multumesc
george-neagu, moderator
Pe latura contractuala dvs emiteti facturi si incasati totul in conformitate cu legislatia din Romania. Doar in cazul in care societatea doreste sa isi desfasoare activitatea aici se impun alte precizari.