Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Local cu spatiu pentru fumatori. Se poate? Cum?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Local cu spatiu pentru fumatori. Se poate? Cum?

Buna ziua.

As dori sa aflu daca legislatia mai permite deschiderea localurilor in care se poate fuma si in ce conditii. Acum ceva timp am fost pe la mall-ul AFI si imi aduc aminte ca cei de la Starbucks aveau un spatiu destul de generos pentru fumatori.
Se mai poate obtine aprobare pentru un astfel de spatiu? Cum?

Multumesc anticipat!
Va multumesc pentru raspuns!