avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Local cu spatiu pentru fumatori. Se poate? Cum?
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Local cu spatiu pentru fumatori. Se poate? Cum?

Buna ziua.

As dori sa aflu daca legislatia mai permite deschiderea localurilor in care se poate fuma si in ce conditii. Acum ceva timp am fost pe la mall-ul AFI si imi aduc aminte ca cei de la Starbucks aveau un spatiu destul de generos pentru fumatori.
Se mai poate obtine aprobare pentru un astfel de spatiu? Cum?

Multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Sonnelion , utilizator 17:53, 5 Februarie 2019
Va multumesc pentru raspuns!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea care interzice fumatul crisandra crisandra Buna ziua! Oare stie cineva numarul legii care interzice fumatul in baruri si restaurante, incepand cu data de 01.01.2009. Va multumesc! (vezi toată discuția)
Fumatul pasiv la serviciu cody. cody. Buna seara, Am o intrebare : ce pot face in cazul in care camera de fumat de la serviciu este la cativa metri de mine, iar usa se deschide foarte des(suntem ... (vezi toată discuția)
Este legal? Angheluta Angheluta Buna seara!Va rog,mult sa ma lamuriti cu o problema! Lucrez la o firma privata iar noul director general de o saptamina a desfiintat locurile special amenajate ... (vezi toată discuția)