avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 590 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Masina
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Masina

Cum fac ca pe mașină pe care o dețin să o mut sau donez, mai bine zis, soțului meu.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:12, 7 Februarie 2019
Contactati birou notarial,incheiat contract de donatie in favoarea sotului
Puteti incheiat un contract de vanzare-cumparare , dupa care mergeti la Adm. Financiara si o scoateti de pe numele dvs si sotul o trece pe numele lui ... apoi va trebui sa faca demersurile pentru schimbarea celorllate acte ale masinii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de vanzare-cumparare a unui autoturism? cristache paula cristache paula buna va rog mult ajutati-ma si pe mine in urmatorea probleme: tatal meu in urma cu 8 ani a vandut o masina unei rude fara sa faca acte,acea ruda a vandut ... (vezi toată discuția)
Procura notariala nelutypo nelutypo Am cumpatat o masina din Bulgaria ,am act de vinzare cumparare si procura notariala in bulgara ,pe numele meu ,si acum vreau sa vind masina . Cum procedez ... (vezi toată discuția)
Vanzare autoturism ca mostenitor silcat silcat Buna seara. As dori sa vand un autoturism dobandit prin mostenire - deces tata - mostenitori eu si fratele. Cumparatorul nu a mai dorit sa astepte sa ... (vezi toată discuția)