Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Masina
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Masina

Cum fac ca pe mașină pe care o dețin să o mut sau donez, mai bine zis, soțului meu.
Contactati birou notarial,incheiat contract de donatie in favoarea sotului
Puteti incheiat un contract de vanzare-cumparare , dupa care mergeti la Adm. Financiara si o scoateti de pe numele dvs si sotul o trece pe numele lui ... apoi va trebui sa faca demersurile pentru schimbarea celorllate acte ale masinii.