Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Ce acte necesare pentru cazare
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Ce acte necesare pentru cazare

Buna ziua,
Am o cabana pe care as dori sa o inchiriez turistilor(in aceasta cabana locuiesc si eu).As dori sa stiu ce acte sunt necesare pentru a intra in legalitate? Multumesc
Daca numarul de camere care se inchiriaza nu este mai mare de 5 (cinci), puteti sa va inregistrati la ANAF si sa platiti impozit conform unei norme de venit pe care o gasiti pe saitul fiscului..