Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Moștenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Moștenire

Bună ziua, dacă sunt singura moștenitoare, pentru a-mi trece casa și terenul părinților decedați în proprietate, ce variante exista? Doar dezbatere succesorala? Acest lucru ma costa foarte mult, având în vedere ca nici după decesul tatălui nu s-a dezbătut succesiune. Fiind singura moștenitoare, probabil ca exista și o alta varianta. Mulțumesc.
Covasna
Sunt pe telefon ca va lasam un link...
Cautati dvs.pe net Camera Noutăților Publici Covasna. Intrați pe site ul respectivi si cautati ca trebuie sa existe o listă cu notații respectivi aranjată in functie de judecătoria de care apartin, de fapt de care aparține localitatea de domiciliu.
Mulțumesc.