Forum Discuţii juridice Executare silită Taxa salubrizare pers. juridice
Discuție deschisă în Executare silită

Taxa salubrizare pers. juridice

Buna Ziua,
Am primit o instiintare de plata pt plata taxa salubrizare persoane juridice sector 4 in valoare de 480 lei plus penalitati 43 lei, pe data de 21 01 2019, emisa pe 14 12 2018. Mentionez ca acasa unde am infiintat firma nu am activitate, am punct de lucru in sector 2. Stiu ca exista o hotarare judecatoreasca definitiva prin care primaria sector 4 a pierdut procesul de impunere a unor taxe abuzive, dar Motivarea nu a fost inca facuta. Daca nu platesc sunt amenintat ca dupa 2 luni m-i se blochiaza conturile! Ce ma sfatuiti sa fac, sa platesc s-au nu. Va Multumesc.
se depune la primarie o declaratie ca la adresa respectiva este doar sediu de firma si nu se desfasoara nici o activitate
Multumesc pt raspuns