Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Perchezitie corporala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Perchezitie corporala

Buna ziua. As avea rugamintea daca poata cineva sa-mi raspunda la o intrebare: Daca organele de politie poate sa controleze in geanta unei persoane pe care o gaseste pe strada, fara sa aiba mandat sau autorizatie din partea procurorului sau judecatorului. Procesul-verbal de constatare poate fi nul in acest caz ?. Mentionez ca in geanta s-a gasit o cantitate de aur caren a fost ridicata in vederea efectuarii de cercetari. Aurul respectiv insa era investitie personala insa organele de politie considera ca a fost achizitionat in vederea comercializarii. Multumesc f. mult pentru raspuns, anticipat. Sa aveti o zi, un week-end, un sfarsit de an placut si toti anii care urmeaza.
bv ....cine stie cunoaste .....felicitari