Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Cum pot sa ma asigur ca numele unui club de tehnologie ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Cum pot sa ma asigur ca numele unui club de tehnologie pentru copii este unic

Buna ziua,
Mi-am infiintat recent o firma (CAEN 8559), cu scopul de a preda diverse cursuri de tehnologie pentru copii. As vrea sa stiu cum ma pot asigura ca nu voi intampina probleme legate de conflict de imagine si brand? Subliniez ca vreau sa fie ceva diferit de numele firmei, gen clubul xyz al firmei abc Solutions S.R.L.; website: xyz.abc.ro
Exista posibilitatea folosirii unui nume similar intalnit la altfe firme atata timp cat numele firmei principale este diferit?

Va multumesc!
va interesati la OSIM daca nu exista marci inregistrate. cat despre denumirea firmei, pot exista 42 firme cu nume identic in Romania, cate una in fiecare judet. daca adaugam si variatiile cu o cratima, ..., obtinem mai multe. asigurare 100% nu exista
adriandimitriu, utilizator
multumesc!