Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... conecediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

conecediere

Sunt lider de sindicat intr-o scoala. Postul de personal didactic auxiliar pe care l-am ocupat a fost restructurat. Directorul a avut grija sa restructureze toate posturile pe care le avea libere. Ce pot face in aceasta situatie? Dau CA in judecata si ce post mi se poate da?
Daca are acordul scris al organului colectiv de conducere ales al organizaţiei sindicale poate sa-l dea afara !