avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... conecediere
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

conecediere

Sunt lider de sindicat intr-o scoala. Postul de personal didactic auxiliar pe care l-am ocupat a fost restructurat. Directorul a avut grija sa restructureze toate posturile pe care le avea libere. Ce pot face in aceasta situatie? Dau CA in judecata si ce post mi se poate da?
Cel mai recent răspuns: Costinel Burca , Contabil 16:57, 25 Noiembrie 2009
Daca are acordul scris al organului colectiv de conducere ales al organizaţiei sindicale poate sa-l dea afara !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Restructurare post ionigeo ionigeo Sunt personal didactic auxiliar la o scoala si lider de sindicat. La propunerea directorului CA a hotarat restructurarea postului meu, fara a aduce argumente ... (vezi toată discuția)
Concediere lider sindicat ionigeo ionigeo Lucrez intr-o unitate scolara. Sunt lider de sindicat, dar nu sunt cadru didactic. In urma restructurarilor, pot fi dat afara? Multumesc. (vezi toată discuția)
Legea muncii cruceru1981 cruceru1981 Avand un dosar pe rol cu firma la care sunt angajat ma poate ajuta intr-un sens bun,adica evitarea disponibilizarii. Mai pe scurt ce drepturi am in plus avand ... (vezi toată discuția)