Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... CONTRIBUTIE LA PENSIE DIN BURSA SCOALA PROFESIONALA ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

CONTRIBUTIE LA PENSIE DIN BURSA SCOALA PROFESIONALA 1977-1979

Buna ziua!Am primit o cerere de eliberare adeverinta pensie pentru un fost elev al scolii profesionale in perioada 1977-1979.Unitatea nu mai detine arhiva de state de bursa din perioada aceea si nici nu am cunostinta ca pentru bursa se retinea 2% la pensie.Ce raspuns ii pot da?
Ca nu dețineți arhiva si ca pentru burse nu se reținea contribuția de 2%.
Multumesc frumos!

Cornel Vasile a scris:

Ca nu dețineți arhiva si ca pentru burse nu se reținea contribuția de 2%.