avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... CONTRIBUTIE LA PENSIE DIN BURSA SCOALA PROFESIONALA ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

CONTRIBUTIE LA PENSIE DIN BURSA SCOALA PROFESIONALA 1977-1979

Buna ziua!Am primit o cerere de eliberare adeverinta pensie pentru un fost elev al scolii profesionale in perioada 1977-1979.Unitatea nu mai detine arhiva de state de bursa din perioada aceea si nici nu am cunostinta ca pentru bursa se retinea 2% la pensie.Ce raspuns ii pot da?
Cel mai recent răspuns: LUMI1971 , utilizator 13:11, 20 Iunie 2019
Ca nu dețineți arhiva si ca pentru burse nu se reținea contribuția de 2%.
Multumesc frumos!

Cornel Vasile a scris:

Ca nu dețineți arhiva si ca pentru burse nu se reținea contribuția de 2%.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Perioada de ucenicie este vechime pentru pensie? Marius0123 Marius0123 Buna ziua, Tatal meu a urmat cursurile unei scoli profesioane intre anii 1967-1970. Asta inseamna un contract de ucenicie, in care erai angajat 8h/zi si ... (vezi toată discuția)
Bursa sociala situatie ..... victorp victorp Situatia economica a familiei ma indreptateste si imi permite sa solicit bursa sociala . Intrebarile mele sunt : - am doi copii la doua scoli diferite ... (vezi toată discuția)
Adeverinta pensie LIVIU NISTEA LIVIU NISTEA Daca este necesara, la dosarul de pensie, limita de varsta, adeverinta cu salariile brute realizate, care sunt diferite mult de salariile de baza inregistrate ... (vezi toată discuția)