Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... delegat fara delegare(rog raspuns urgent)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

delegat fara delegare(rog raspuns urgent)

salut,ma confrunt cu urmatoarea problema:se doreste transferul meu in alt magazin,fara acordul meu;inca nu am primit delegare(stiu ca pot fi delegat fara acordul meu ,o singura data,maxim 60 de zile).Maine dimineata,cand voi ajunge la serviciu,mi se va interzice sa intru in magazin(asa s-a intamplat cu alti colegi care au cedat intimidariilor)...desi eu am marfa pe stoc,gestiune de care raspund...ce variante am?
Sa lamurim intai ce scrie in CIM la locul muncii. In CIM locul muncii este specificat cu numele magazinului?
scrie numele companiei,banuiesc ca pe act aditional e trecut ca punct de lucru- magazinul-
am semnat azi delegarea pe ziua in curs 26.11 cand mai aveam 2 ore si-mi terminam tura;am ramas la program inca 2 ore si am plecat acasa.Pot fi pus absent?...delegarea nu era inca semnata de presedinte si HR.
unombun, utilizator
Delegarea de cand incepe ? ... nu cred ca puteti fi pus absent nemotivat, atata timp cat ati fost prezent la munca.
azi a inceput delegarea, eu semnand-o cu 2 ore inainte de incheiera turei