Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Marire colectiva salariu in timpul CCC(contract ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Marire colectiva salariu in timpul CCC(contract suspendat)

Buna ziua!
Sotia mea este in concediu de crestere a copilului, avind CIM suspendat. In urma cu cateva luni, in cadrul companiei s-a facut o marire colectiva de salariu (in urma negocierii sindicatului).
Intrebarea mea este: Cand se intoarce la munca(aprilie 2020) va beneficia de aceasta marire colectiva incepand cu reluarea activitatii saiu trebuiesc facute ceva demersuri catre angajator? Va multumesc anticipat!
Cand se va intoarce la munca(aprilie 2020) va beneficia de aceasta marire colectiva incepand cu reluarea activitatii , potrivit art.10 alin.8 din Legea 202/2002.
Multumesc frumos pentru raspuns!