Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... propunere program vizita - preluarea sa nu se faca la ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

propunere program vizita - preluarea sa nu se faca la domiciliul mamei si eventual in lipsa ei

Ma puteti ajuta cu o propunere de program de vizita in care copilul sa nu fie preluat de la domiciliul mamei? Ce solutie ar fi? In timpul saptamanii sau cand nu sunt vacante s-ar putea face preluarea si de la scoala, insa in weekend/timpul vacantei, ce variante ar fi? Pentru vacanta ce program sugerati? Ar trebui cumva sa se tina cont si de concediul parintilor.
againstPAS, utilizator

againstPAS a scris:

Sa vad optiuni la care poate nu m-am gandit. Sau doar ca sa ma aflu in treaba.
In mod real nu am inteles rolul dvs ca moderator. Cu tot respectul, nu prea sunteti "moderata" cand vine vorba de tati versus mamici.

Pai, ca moderator am grija printre altele, ca utilizatorii sa nu deschida topicuri ca sa se afle in treaba si nici discutii noi pe aceeasi tema. Si asta indiferent cine sunteti mama , tata sau vecinul cuiva.
Daca tot intrebati ceva si vi se ofera o idee, alternativa, puteti analiza acea idee, dar sa faceti afirmatia asta :

este complet inutil cam orice fel de program, poate sa fie si cu preluare de la Cotroceni, ca tot la fel nu-l va respecta mamica ca nu are de ce.

echivaleaza cu " vorbiti voi ca prostii ca oricum nu se respecta.."
cum discutia oricum nu e pe subiectul postat, mutati-va pe topicul celalalt, asta se inchide.
gi-jane2, moderator