avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 725 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA cu norma de venit
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA cu norma de venit

Buna ziua, as dori sa aflu cateva informatii deoarece pentru mine este un subiect nou si oricat m-am orientat pe internet nu am gasit un raspuns. Ce fel de PFA se poate deschide doar cu diploma de bac, sa fie cu norma de venit(ceva care se poate incadra la munca de birou,operator birou etc)?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:59, 20 Iulie 2019
Nu puteti inlocui "camuflat"contractul de munca cu un pfa.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

It-ist doresc sa infiintez pfa WishLawWasBetterDefined WishLawWasBetterDefined Buna ziua, Lucrez in domeniul IT si ma gandeam ca ar fi mai profitabil sa trec de la contract de munca la PFA. Am inteles ca trebuie sa platesc CAS si CASS ... (vezi toată discuția)
Ref infiintare pfa blindguardian blindguardian Buna ziua As dori sa-mi infintez un PFA cu mai multe domenii de activitate: 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice 6311 ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma sau pfa andreiunicat andreiunicat Buna tuturor , Am si eu o nelamurire de 2 ani ma ocup de pagini web freelancer mai bine zis pana acum nu am fost nevoit sa dau facturi sau chitanta pentru ... (vezi toată discuția)