avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 419 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... In ce conditii pot inregistra o convorbire telefonica ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

In ce conditii pot inregistra o convorbire telefonica cu clientii mei

buna seara,

de multe ori , o discutie telefonica inregistrata , poate salva o situatie! in ce conditii se poate face acest lucru fara a incalca legislatia? trebuie sa anunt ca este convorbire inregistrata sau nu e necesar? ce se poate intampla daca nu anunt? pot folosi inregistrarea ca proba in instanta?
multumesc mult
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ar trebui să aveti acordul clienților,fără acord nu poate fi folosita in instanta .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistarea convorbirii telefonice cu un operator de telefonie mobila. MariusClaudiu MariusClaudiu Acum jumatate de an am avut o problema cu una din companiile de telefonie mobila. Aceasta mi-a oferit un serviciu prin intermediul telefonului pe care l-am ... (vezi toată discuția)
Convorbiri telefonice nicks nicks Buna ziua, Este legal sa inregistrez propriile convorbiri telefonice? Va multumesc, Nicu (vezi toată discuția)
E legal să înregistrez o discuție verbală sau telefonică cu cineva? Pilu Pilu Buna seara. As avea rugamintea sa-mi spuna cineva daca e legal sa inregistrez o discutie directa pe care o am cu cineva, sau telefonica ? Este vre-un act ... (vezi toată discuția)