Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... In ce conditii pot inregistra o convorbire telefonica ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

In ce conditii pot inregistra o convorbire telefonica cu clientii mei

buna seara,

de multe ori , o discutie telefonica inregistrata , poate salva o situatie! in ce conditii se poate face acest lucru fara a incalca legislatia? trebuie sa anunt ca este convorbire inregistrata sau nu e necesar? ce se poate intampla daca nu anunt? pot folosi inregistrarea ca proba in instanta?
multumesc mult
Ar trebui să aveti acordul clienților,fără acord nu poate fi folosita in instanta .