Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Indemnizație de chirie polițiști
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Indemnizație de chirie polițiști

Pot beneficia de compensația pentru chirie conform HG 284/2005, dacă, in urma decesului tatălui meu, dețin 3/8 dintr-un apartament de 46 mp aflat în localitatea in care îmi desfășor activitatea?
Va mulțumesc!
Cu toate ca legea nu este prea clara, consider ca puteti beneficia .

"polițistul ori soția/soțul acestuia/acesteia nu deține locuință proprietate personală în localitatea de domiciliu; "

Legea mentioneaza doar "proprietate personala" nu si/sau " in coproprietate".
Cornel Vasile, Consilier juridic