Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pot fi obligat să semnez o notă de informare ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pot fi obligat să semnez o notă de informare pentru modificarea GDPR?

Buna ziua,

Am primit de la angajator o notificare privind revizuirea GDPR la nivelul companiei.
In cazul in care nu sunt de acord cu anumite prevederi(transmiterea datelor personale către alte societăți din afara UE și SSE) sunt obligat sa semnez această notă de informare?
Ideea este ca angajatorul încearcă prin aceasta declaratie sa forțeze angajații pentru a nu pierde un client care cere angajaților date cu caracter personal pentru a permite accesul la o platformă online a clientului..
Multumesc anticipat pentru raspuns.
Laura Sima, utilizator