Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Firma inactiva
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Firma inactiva

Am o micro interprindere srl , neplatitoare tva si apar ca fiind firma inactiva .Ce insemna ? Contabila mea spune ca este o eroare pt ca eu sunt neplatitoare tva si aceea înștiințare este pt contribuabili care au tva.imi pot continua activitatea?
Ioan Petru Butariu, Contabil
Buna ziua, va rog daca puteti sa ma lamuriti si pe mn, daca am depus o notificare catre Anaf pt a reactiva firma,
(srl neplatitor de tva)inactiva din motive de nedepunerea actelor declarative, in cat timp se reactiveaza societatea.Multumesc anticipat.