Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizație copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizație copil

Sunt o mămică care este în concediu creștere copil și sunt din nou gravidă cu al doilea bebeluș. As naște în septembrie 2020 cad ar trebuii sa ma întorc la munca din concediu de creștere pt primul copil. Pot sa întru în concediu de creștere al doilea copil fără sa ma întorc la munca? Se poate continua cu suspendarea contractului pt încă 2 ani? Cum se calculează noua indemnizație? Este nevoie sa anunț și sa completez vreun act? Va mulțumesc pt raspuns
Intr-adevar, nu ne-am inteles, deoarece ati mentionat "Primul copil împlinește vârsta de 2 ani în noiembrie pe 2." .... fara a preciza si anul.

Puteti întra din nou în ccc pentru cel de-al doilea bebeluș fără sa va reîntoarceti la munca,
Va mulțumesc.