Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Buna ziu
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Buna ziu

In urma cu aproximativ 2 ani de zile am aplicat pentru start up nation. Proiectul a fost aprobat cu succes pentru o croitorie. Ulterior m-am răzgândit și am vrut sa renunț la proiect. Doamna care s-a ocupat de dosarul meu a găsit o persoana interesată sa preia firma.
Totul bine și frumos. Am semnat actele de schimbare a administratorului la filma iar toate actele s-au modificat pe el. Persoana care a cumpărat firma nu a achiziționat cele necesare unei firme de confecții ci altceva cu ajutorul modificărilor făcute de persoana de la consultanta “ilegal” in dosar pentru firma la care visa el( Bitcoin), afacerea bine înțeles nu a mers. Iar banca își așteaptă ratele ca sa fie plătite. El a fugit din țara și nu avem cum da de el. Iar acum banca ma contactează zilnic, m-a dat in judecată cu executare silită pentru datorii. Și uite așa am rămas cu un credit de 20 și ceva de mii de €, iar eu nu am văzut un leu.
Cum as putea proceda?
Mergeti la avocat ca sa va studieze cazul.
Poate reuseste sa gaseasca o cale dupa ce discuta mai mult cu dvs. si studiaza actele.
Macar sa va recuperati o parte din prejudiciu.