Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Deducere cheltuieli constructii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Deducere cheltuieli constructii

Buna ziua. Am o microintreprindere cu domeniul de activitate ‘productia altor articole de imbracaminte’. Firma a obtinut un credit bancar de 20 mii euro, iar cu banii doresc sa construiesc spatiu de productie la tara. Problema este ca terenul, proiectul si autorizatia de constructie sunt. emise pe persoana fizica, adica pe mine, care sunt administrator si unic asociat in firma. Ce solutii sunt, avand in vedere ca nu as vrea sa reiau toata procedura costisitoare de autorizare? in baza unui contract de concesiune/superficie pe teren pot deduce cheltuielile pe firma?

mentionez ca voi construi in regie proprie si probabil pentru manopera nu voi putea deduce cheltuieli.
va multumesc
george-neagu, moderator
Daca afli sau ai aflat intre timp cum se pot deduce cheltuieleile sa imi spui si mie te rog, si eu caut acelasi raspuns. Multumesc