Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amendă penală in Germania .
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amendă penală in Germania .

Buna . Am primit din Germania o amenda penala(regim rutier) in valoare de 1650 euro, , termenul de plata fiind 3 decembrie , ce consecinte sunt pentru neplata acesteia ? Sunt incapabil financiar pentru achitarea acesteia.
Cristian Rafaila, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Buna ziua! Am si eu o amendă din decembrie 2018 penala de circulație în care am fost prins băut la volan, am plecat din Germania și nu am primit nimic in țară, dar am inteles de la prieteni ca amendă este de 1800 de euro. As vrea sa plătesc dar nu stiu ce si cum. Ce riscuri sunt daca ma întorc la munca in Germania dar nu in acelasi oras? Mentionez ca am fost căutat de poliție la adresa respectiva!
~ Conținut șters la cerere ~