Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Persoana publica
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Persoana publica

Functionarul public este persoana publica?
Poate fi filmat in timpul exercitarii functiei publice fara a-si da expres consimtamantul?
~ Conținut șters la cerere ~
Mai pe scurt: poate fi filmat in timpul srrviciului? Avand in vedere ca isi executa atributiile de serviciu intr.o institutie publica, dupa spusele dvs., acest lucru este permis?
Cornel Vasile, Consilier juridic
~ Conținut șters la cerere ~