Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Calcul concedii medicale
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Calcul concedii medicale

Daca un salariat are concediu medical cod 14 ,la concediul medical initial primele 5 zile sunt platite de angajator,iar urmatoarele de FNUASS
In momentul cand i se da 1 concediu medical sau mai multe in continuarea celui initial,angajatorul mai plateste cele 5 zile?sau toate zilele in continuare sunt achitate de catre FNUASS?
george-neagu, moderator