Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Declaratie fiscala TVA pentru nerezidenti
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Declaratie fiscala TVA pentru nerezidenti

Ce tip de declaratii fiscale sunt obligatorii pentru platitorii de TVA ,acestea fiind persoane fizice/juridice nerezidente . Si daca acestea pot fi depuse online.?
aceasta ar insemna ca legea a fost modificata si ca depunerea acesteia nu mai poate avea loc prin mijloace electronice? este straniu ca fiecare contribuabil sa merga in rominia pentru inregistrare ,chiar si prin reprezentant ,acestea neaviind atit adresa fiscala in rominia cit si sediu permanet. Pentru contribuabilii nerezidenti ar fi trebuit sa existe cel putin un mijloc de comunicare la distanta ,ex.postal sub semnatura,asa cum exista si in alte Tari parti ale EU. Cunosteti cumva o adresa de e-meil sau date de contact cum as putea lua legatura cu cineva specializat in domeniul Persoane fizice/juridice contribuabili nerezidenti impozabili TVA in Rominia.
Va sunt profund recunoascatoare pentru culaboarea Dumneavoastra.
tel nr. 0314039160