Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pfa poate sa ia concediu fara plata?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pfa poate sa ia concediu fara plata?

Un Pfa poate sa dispuna intrarea in concediu fara plata (pentru 1 - 3 luni)? Multumesc!
Nu. La activitatea unui pfa in care apare contract de prestari servicii, nu se aplica codul muncii. Programul este trecut in contract si negociat cu beneficiarul.
Un PFA poate sa-si suspende activitatea o anumita perioada de timp ....
Stiu asta, dar e mai complicat. Omul a avut un accident la picior si a fost internat o perioada scurta, dar a facut demersuri sa obtina concediu medical si vroiam o solutie simpla de reducere a perioadei de activitate la nivel intern.

Cornel Vasile a scris:

Un PFA poate sa-si suspende activitatea o anumita perioada de timp ....

eagle_free, utilizator