Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Inregistrare convorbire telefonica
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Inregistrare convorbire telefonica

Buna ziua!
Am solicitat un impumut,iar raspunsul, negativ, l-am primit telefonic.
Convorbirile sunt inregistrate la operatorul de telefonie, daca da, Instanta poate solicita inregistrarea?
În procesul civil, înregistrările telefonice pot fi folosite ca probe numai dacă acestea au fost efectuate cu acordul ambelor părți.
Și bineînțeles dacă mai există, tehnic.
Faptul ca va refuza împrumutul nu va da un drept de a da in judecata.
Ar fi bine sa stiti acest lucru.
Buna ziua! Va multumesc pentru raspunsul Dumneavoastra! Nici in temeiul "ORDONANTA nr. 137 din 31 august 2000 (*republicată*),ART. 10, lit.d)" nu am dreptul de ai da in judecata?
Cu stima,
Buna ziua.
Doresc sa stiu daca este legal ca un lucrator de politie de la relatii cu publicul al unei sectii de politie poate intercepta si inregistra cu ajutorul telefonului mobil personal, continutul convorbirilor in intrare cu cetatenii care apeleaza respectiva sectie pe numarul fix al sectiei (nu vorbim de 112)
Va multumesc.
Dan17, utilizator
Buna ziua! Va multumesc pentru raspunsul Dumneavoastra! Nici in temeiul "ORDONANTA nr. 137 din 31 august 2000 (*republicată*),ART. 10, lit.d)" nu am dreptul de ai da in judecata?